Kde bydlíme

Týnec nad Labem je poklidné městečko v okrese Kolín, na výrazném vrchu tyčícím se nad řekou Labe. Žije zde přibližně 2 100 obyvatel. Je plné historických památek a jednou z ní je severovýchodně ležící Tvrz zvaná „Hrad“ z roku 1436, pod kterou je umístěn náš komunitní bytový komplex a nese její název „Domov Podhradí. Domov je zasazen na tichém a klidném kraji města obklopen zelení a tiše se linoucí řekou Labe, kde můžete čerpat energii a odpočívat. Budova respektuje krajinný ráz a je citlivě začleněna do stávajícího území. Přilehlý park je osázen ovocnými stromy a keři, lavičky posazeny do motýlí louky. Okolí přímo láká k procházkám při zpěvu ptáků a bzukotu včel. Pokud tedy chcete strávit poklidný podzim života, bez prašných a hlučných ulic, s novými přáteli, náš Domov je tím správným místem pro Vás.

Autobusová
zastávka

100 metrů

Supermarket
Penny

8 minut pěšky

Lékárna

12 minut pěšky

Krásná příroda

2 minut pěšky

Česká pošta

12 minut pěšky

Kadeřnictví
a pedikůra

12 minut pěšky

PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY, RELAXACE I RYBAŘENÍ

Okolí vás doslova chytne za srdce. Čistá příroda nádherného Polabí tvořeného nejen řekou Labe, ale i soustavou kanálů s mrtvými rameny řeky, Týneckými mokřady zřízenými k ochraně rostlinstva a vzácných druhů ptactva, a kam vaše oko odhlédne, spatří nádherné lesy protkané rozsáhlými cestami.

Historické centrum města

Vydáte-li se směrem do města, což není tak daleko, dojdete do historického centra města, které je zároveň městskou památkovou zónou. Využít můžete služeb pošty, kadeřnictví, pedikúry, sportovní haly, lékaře, navštívit muzeum, zajít do knihovny, na kávu či něco dobrého, nakoupit si v supermarketu nebo ochutnat produkty přímo od malých lokálních farmářů.

Vše na dosah ruky

Kam se nedostanete pěšky, pomůže autobus, který je jen pár kroků od Domova. Stačí si vybrat směr a cíl. Autobus vás doveze přímo do centra, k vlakovému nádraží nebo ještě dál, třeba do nádherného a vlastně nedalekého města Kutná Hora. Vydáte-li se opačným směrem, narazíte například na Národní hřebčín Kladruby n/L.

TOP